June 18, 2022, 10 a.m.

Session 1 - Arena 1

Chen Style Taijiquan (traditional) 12-14 years girls (Taijiquan Routines),
Chen Style Taijiquan (traditional) 18-39 years women (Taijiquan Routines)

~ 10:00

# athlete ~
1

Karolina KULĄGOWSKA
Kung Fu Pro Warszawa

- -
2

Vanessa PARADIUK
Kung Fu Pro Warszawa

- 10:26
3

Emilia CHMURSKA
Kung Fu Pro Warszawa

- 10:31
4

Anna KUBIAK
Kung Fu Pro Warszawa

- -
5

Mahnoushsadat MOOSSAVI
Kung Fu Pro Warszawa

- -
10:18
03:20
10:49

Simplified 24 Movements Taijiquan 12-14 years girls (Taijiquan Routines)

~ 10:25

# athlete ~
1

Vanessa PARADIUK
Kung Fu Pro Warszawa

- 10:50
10:50
04:08
10:55

Yang Style Taijiquan (40 Movements) 18-39 years women (Taijiquan Routines),
Taijiquan Various Styles (traditional) 40-60 years men (Taijiquan Routines)

~ 10:31

# athlete ~
1

Anna KUBIAK
Kung Fu Pro Warszawa

- 10:57
2

Robert WOŹNIAK
Shaolin Kung Fu Beskidy

- 11:04
10:57
04:45
13:01

Chen Style Taijijian (traditional) 18-39 years women (Taijiquan Routines),
Yang Style Taiji Dao (traditional) 18-39 years women (Taijiquan Routines),
Yang Style Taiji Dao (traditional) 40-60 years men (Taijiquan Routines)

~ 10:45

# athlete ~
1

Robert WOŹNIAK
Shaolin Kung Fu Beskidy

- 11:49
2

Emilia CHMURSKA
Kung Fu Pro Warszawa

- 11:22
3

Mahnoushsadat MOOSSAVI
Kung Fu Pro Warszawa

- 11:29
4

Karolina KULĄGOWSKA
Kung Fu Pro Warszawa

- 11:35
5

Anna KUBIAK
Kung Fu Pro Warszawa

- 11:42
11:49
02:60
11:45

Taijiquan Long Weapons (traditional) 18-39 years women (Taijiquan Routines)

~ 11:05

# athlete ~
1

Karolina KULĄGOWSKA
Kung Fu Pro Warszawa

- 11:55
2

Emilia CHMURSKA
Kung Fu Pro Warszawa

- -
11:55
02:44
13:02

Awarding Ceremony

June 18, 2022, 3 p.m.

Session 2 - Arena 1

Wu Bu Quan under 9 years boys (Demonstration Event)

~ 15:00

# athlete ~
1

Filip PAJĄK
Shaolin Kung Fu Beskidy

- -
--:--
--:--
--:--

Changquan 32 Movements Group C (under 12) boys (Compulsory Routines),
Changquan 32 Movements Group C (under 12) girls (Compulsory Routines),
Changquan 32 Movements Group B (12-14years) girls (Compulsory Routines)

~ 15:01

# athlete ~
1

Daria TOLEUBAEV
Wushu Martial Arts Federation Berlin

- 15:15
2

Anastasia LADIKAN
Wushu Martial Arts Federation Berlin

- 15:20
3

Nelli ANIKIN
Wushu Martial Arts Federation Berlin

- -
4

Kira MOROZENKO
Krakowska Szkoła Wushu

- 15:30
5

Kristina-Maria AVRAMENKO
Wushu Martial Arts Federation Berlin

- 15:33
6

Fryderyk LIBER
Krakowska Szkoła Wushu

- 15:36
7

Marcus BEDANOV
Wushu Martial Arts Federation Berlin

- 15:38
8

Daria STARKLOV
Wushu Martial Arts Federation Berlin

- -
9

Andrey FILICHKIN
Wushu Martial Arts Federation Berlin

- 15:44
10

Sergej KONDRATYEV
Wushu Martial Arts Federation Berlin

- 15:47
11

Angela VOLODIUK
Wushu Martial Arts Federation Berlin

- 15:50
15:15
00:53
15:52

Changquan 1 Set Group B (12-14years) girls (Compulsory Routines),
Changquan 1 Set Group A (15-17years) girls (Compulsory Routines)

~ 15:23

# athlete ~
1

Maja LIBER
Krakowska Szkoła Wushu

- 15:53
2

Marika BRODOWSKA
Krakowska Szkoła Wushu

- 15:57
3

Estera WIERZBIŃSKA
Krakowska Szkoła Wushu

- 16:00
4

Izabela JAJEŚNIAK
Krakowska Szkoła Wushu

- 16:03
15:53
01:46
16:07

Changquan 32 Movements Obligatory taolu 18-39 years women (Compulsory Routines)

~ 15:31

# athlete ~
1

Anna WASILEWSKA
Kung Fu Pro Warszawa

- 16:08
2

Małgorzata PIEŚNIEWSKA
Kung Fu Pro Warszawa

- 16:12
16:08
01:07
16:16

Changquan Optional taolu (over 18years) men (Optional Routines (no nandu required)),
Nanquan 1 Set Obligatory taolu 18-39 years women (Compulsory Routines)

~ 15:35

# athlete ~
1

Maciej WILCZYŃSKI
Krakowska Szkoła Wushu

- 16:22
2

Emilia RYCHLEWSKA
UKS Fu Hok Kuen Płock

- 16:25
3

Morgan MYŚKO
Kung Fu Pro Warszawa

- -
4

Michał MALINOWSKI
Kung Fu Pro Warszawa

- 16:40
5

Mateusz SIEMIANOW
Krakowska Szkoła Wushu

- 16:46
16:22
01:42
16:49

Daoshu 32 Movements Group C (under 12) boys (Compulsory Routines),
Daoshu 32 Movements Group C (under 12) girls (Compulsory Routines),
Daoshu 32 Movements Group B (12-14years) girls (Compulsory Routines)

~ 15:50

# athlete ~
1

Anastasia LADIKAN
Wushu Martial Arts Federation Berlin

- 16:50
2

Andrey FILICHKIN
Wushu Martial Arts Federation Berlin

- 16:54
3

Marcus BEDANOV
Wushu Martial Arts Federation Berlin

- 16:58
4

Kristina-Maria AVRAMENKO
Wushu Martial Arts Federation Berlin

- 17:04
5

Fryderyk LIBER
Krakowska Szkoła Wushu

- 17:12
6

Nelli ANIKIN
Wushu Martial Arts Federation Berlin

- 17:15
7

Daria TOLEUBAEV
Wushu Martial Arts Federation Berlin

- 17:18
8

Sergej KONDRATYEV
Wushu Martial Arts Federation Berlin

- 17:22
9

Daria STARKLOV
Wushu Martial Arts Federation Berlin

- 17:26
10

Angela VOLODIUK
Wushu Martial Arts Federation Berlin

- 17:29
16:50
01:02
17:34

Daoshu 1 Set Group B (12-14years) girls (Compulsory Routines),
Jianshu 1 Set Group A (15-17years) girls (Compulsory Routines)

~ 16:10

# athlete ~
1

Marika BRODOWSKA
Krakowska Szkoła Wushu

- 17:35
2

Izabela JAJEŚNIAK
Krakowska Szkoła Wushu

- 17:41
3

Estera WIERZBIŃSKA
Krakowska Szkoła Wushu

- 17:46
17:35
01:42
17:51

Jianshu 32 Movements Obligatory taolu 18-39 years women (Compulsory Routines)

~ 16:16

# athlete ~
1

Małgorzata PIEŚNIEWSKA
Kung Fu Pro Warszawa

- 17:52
17:52
01:01
17:55

Daoshu Optional taolu (over 18years) men (Optional Routines (no nandu required)),
Jianshu Optional taolu (over 18years) men (Optional Routines (no nandu required)),
Daoshu 1 Set Obligatory taolu 18-39 years men (Compulsory Routines),
Jianshu 1 Set Obligatory taolu 18-39 years women (Compulsory Routines)

~ 16:18

# athlete ~
1

Maciej WILCZYŃSKI
Krakowska Szkoła Wushu

- 18:06
2

Michał FROSIK
Krakowska Szkoła Wushu

- 18:08
3

Diana CHMIELNICKA
Krakowska Szkoła Wushu

- 18:11
4

Morgan MYŚKO
Kung Fu Pro Warszawa

- 18:18
5

Michał MALINOWSKI
Kung Fu Pro Warszawa

- 18:21
18:06
01:27
18:24

Gunshu 32 Movements Group C (under 12) boys (Compulsory Routines),
Gunshu 32 Movements Group C (under 12) girls (Compulsory Routines)

~ 16:28

# athlete ~
1

Andrey FILICHKIN
Wushu Martial Arts Federation Berlin

- 18:28
2

Daria STARKLOV
Wushu Martial Arts Federation Berlin

- 18:32
3

Fryderyk LIBER
Krakowska Szkoła Wushu

- 18:36
4

Marcus BEDANOV
Wushu Martial Arts Federation Berlin

- 18:40
5

Nelli ANIKIN
Wushu Martial Arts Federation Berlin

- 18:42
6

Sergej KONDRATYEV
Wushu Martial Arts Federation Berlin

- 18:46
7

Daria TOLEUBAEV
Wushu Martial Arts Federation Berlin

- 18:49
8

Anastasia LADIKAN
Wushu Martial Arts Federation Berlin

- 18:51
18:28
00:48
18:54

Gunshu 32 Movements Group B (12-14years) girls (Compulsory Routines)

~ 16:44

# athlete ~
1

Angela VOLODIUK
Wushu Martial Arts Federation Berlin

- 18:55
2

Kristina-Maria AVRAMENKO
Wushu Martial Arts Federation Berlin

- 18:57
18:55
00:50
19:00

Gunshu 1 Set Group B (12-14years) girls (Compulsory Routines),
Qiangshu 2 Set Group A (15-17years) girls (Compulsory Routines)

~ 16:48

# athlete ~
1

Izabela JAJEŚNIAK
Krakowska Szkoła Wushu

- 19:01
2

Marika BRODOWSKA
Krakowska Szkoła Wushu

- 19:04
3

Estera WIERZBIŃSKA
Krakowska Szkoła Wushu

- 19:09
19:01
01:39
19:12

Qiangshu 32 Movements Obligatory taolu 18-39 years women (Compulsory Routines)

~ 16:54

# athlete ~
1

Małgorzata PIEŚNIEWSKA
Kung Fu Pro Warszawa

- 19:13
19:13
01:10
19:16

Gunshu Optional taolu (over 18years) men (Optional Routines (no nandu required)),
Qiangshu Optional taolu (over 18years) men (Optional Routines (no nandu required)),
Gunshu 1 Set Obligatory taolu 18-39 years men (Compulsory Routines),
Qiangshu 2 Set Obligatory taolu 18-39 years women (Compulsory Routines)

~ 16:56

# athlete ~
1

Maciej WILCZYŃSKI
Krakowska Szkoła Wushu

- 19:25
2

Michał MALINOWSKI
Kung Fu Pro Warszawa

- 19:28
3

Diana CHMIELNICKA
Krakowska Szkoła Wushu

- 19:31
4

Morgan MYŚKO
Kung Fu Pro Warszawa

- 19:35
5

Michał FROSIK
Krakowska Szkoła Wushu

- 19:39
19:25
01:44
19:42

Awarding Ceremony